Трансформират общински имоти в „Дианабад“ за нуждите на администацията

Няколко общински имота в столичния квартал „Дианабад“ ще бъдат продадени. Единият терен се намира срещу спортен комплекс „Диана“ и в момента се използва за паркинг от живущите наоколо. Оценката на районното кметство е за 10 млн. лв., а при търг може да стигне до 15 млн. лв. предвид мястото и позволената височина на строеж.

Другият обект е сградата на районната община, която е вече тясна за нуждте на администрацията, а и всъщност е предназначена за детска градина. Затова се предлага тези два обекта да се заменят срещу строеж на нова сграда, която да отговори на потребностите на жителите на квартала.

Related Articles

Летище „Васил Левски“ – София с престижна награда

Летище "Васил Левски“ - София беше отличено с наградата HR Excellence Award 2026 на специална церемония по време на годишния конгрес на Европейския съвет...

С 5 млн. евро разширяват канализационната мрежа в кв. „Горубляне“

Над 460 домакинства ще се възползват от модернизацията на инженерната инфраструктура Стартира изпълнението на инвестиционния проект „ВиК мрежи в кв. „Горубляне“ от „Софийска вода“, който...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ