След реставрация: Откриват официално Къща „Павлити“ в Стария Пловдив

Общински институт „Старинен Пловдив“ ще открие официално след реставрация една от архитектурните перли на Стария град – Къща „Павлити“. Събитието е утре – 19 септември в 13.00 часа.

Кметът Здравко Димитров, доц.д-р Елена Кантарева-Дечева – директор ОИ „Старинен Пловдив“ и зам.-кметът по култура, археология и туризъм Пламен Панов ще представят успешното и предсрочно приключване на консервационно-реставрационните дейности по къща „Павлити“, известна още като Синята къща, чието начало беше дадено на 27 март тази година.

Церемонията ще бъде съпроводена с откриване на изложба пиана от фонда на ОИ „Старинен Пловдив“ под надслов „Пианото в пловдивската възрожденска къща. Елегантният и изтънчен полъх от Eвропа“. Изложбата е част от програмата на „Празници на Стария град“, които се провеждат от 18 до 30 септември.

Related Articles

Напълно обновен: Спортен комплекс „Локомотив“ във Варна отвори врати

Строително-ремонтните дейности в Спортен комплекс „Локомотив“ във Варна завършиха и комплексът е готов отново да посрещне спортните клубове, състезателите и младите таланти на града....

По-скъпи винетки от 1 август 2026 г.

Увеличение на цените на винетните такси с 30 % от 1 август 2026 г. предвижда проект на постановление за изменение на Тарифата за таксите,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ