След реставрация: Откриват официално Къща „Павлити“ в Стария Пловдив

Общински институт „Старинен Пловдив“ ще открие официално след реставрация една от архитектурните перли на Стария град – Къща „Павлити“. Събитието е утре – 19 септември в 13.00 часа.

Кметът Здравко Димитров, доц.д-р Елена Кантарева-Дечева – директор ОИ „Старинен Пловдив“ и зам.-кметът по култура, археология и туризъм Пламен Панов ще представят успешното и предсрочно приключване на консервационно-реставрационните дейности по къща „Павлити“, известна още като Синята къща, чието начало беше дадено на 27 март тази година.

Церемонията ще бъде съпроводена с откриване на изложба пиана от фонда на ОИ „Старинен Пловдив“ под надслов „Пианото в пловдивската възрожденска къща. Елегантният и изтънчен полъх от Eвропа“. Изложбата е част от програмата на „Празници на Стария град“, които се провеждат от 18 до 30 септември.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ