Приморско: Пустеещият ресторант на входа на Морската градина става Арт център

Пустеещият ресторант на входа на Морската градина в Приморско ще бъде преобразена в Арт център. С решение на Общинския съвет администрацията в куротния град ще придобие сградата. След реновирането ще бъде сменено и предназначението на сградата. Тя ще е обществено пространство за изложби, културни събития и творчески срещи . Паралелно с ремонтните дейности ще бъде обновен подходът към пристанището и ще се подмени и осветлението в цялата зона.

Пазарната оценка на имота е приблизително 140 000 евро, а община Приморско го придобива за 77 000 евро – цена, съгласувана и одобрена от наследниците на собственика.

Източник: Община Приморско

Related Articles

По-скъпи винетки от 1 август 2026 г.

Увеличение на цените на винетните такси с 30 % от 1 август 2026 г. предвижда проект на постановление за изменение на Тарифата за таксите,...

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ