Приморско: Пустеещият ресторант на входа на Морската градина става Арт център

Пустеещият ресторант на входа на Морската градина в Приморско ще бъде преобразена в Арт център. С решение на Общинския съвет администрацията в куротния град ще придобие сградата. След реновирането ще бъде сменено и предназначението на сградата. Тя ще е обществено пространство за изложби, културни събития и творчески срещи . Паралелно с ремонтните дейности ще бъде обновен подходът към пристанището и ще се подмени и осветлението в цялата зона.

Пазарната оценка на имота е приблизително 140 000 евро, а община Приморско го придобива за 77 000 евро – цена, съгласувана и одобрена от наследниците на собственика.

Източник: Община Приморско

Related Articles

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила, тип пикап, за подобряване на социалните услуги. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Електромобилите...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ