Приключва строителството на инсталация за преработка на битови отпадъци в с. Радловци

Завършва строителството на сепарираща и компостираща инсталация за преработка на битови боклуци край кюстендилското село Радловци. Там ще се карат отпадъците на три общини – Кюстендил, Трекляно и Невестино. Съоръжението ще бъде отдадено на частно сдружение след търг.

Обектът е на стойност близо 10 млн. лв. и е финансиран по Оперативна програма „Околна среда 2014 – 2020 „, Съфинансирането е от Европейския фонд за районно развиване на Европейския съюз.

Капацитетът на инсталацията е 15 хиляди тона битови боклуци годишно.

До двете нови съоръжения се прави и нов асфалтов път, по който ще се транспортират отпадъците. В компостиращата инсталация ще постъпват биоразградимите боклуци, които ще се преработват за тор. По-голямата част от фракциите ще могат да се използват в промишлеността – стъкло, желязо, пластмаса и други материали.

Източник: БНР

Related Articles

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

След южните квартали: Къде ще се строи в София през следващото десетилетие

Южна София беше големият победител на жилищния бум през последните две десетилетия. Квартали като „Кръстова вада“, „Манастирски ливади“, „Малинова долина“, „Витоша“ и районите около...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ