Подменят 150 трамвая в София с нови

150 трамвая ще бъдат подменени с нови, информират от Столична община. Администрацията вече работи по три общесвени поръчки. Идеята е по релсовия път да не се движат мотриси, които са произведени преди 2013 година.

Вече са реновирани и някои трасета по които ще се движат тези нови трамваи – като булевард „Рожен“, булевард „Стамболийски“. Предстои работа по „Скобелев“, проектиране по „Христо Ботев“, изграждането на булевард „Копенхаген“, и други.

„Идеята е да може паралелно с развитието на метрото да се развива и наземният транспорт и най-вече трамвайният“, коментира кметът на столицата Васил Терзиев.

Припомняме, че този месец се навършват 125 години от пускането на първия трамвай в София.

Related Articles

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ