Подменят 150 трамвая в София с нови

150 трамвая ще бъдат подменени с нови, информират от Столична община. Администрацията вече работи по три общесвени поръчки. Идеята е по релсовия път да не се движат мотриси, които са произведени преди 2013 година.

Вече са реновирани и някои трасета по които ще се движат тези нови трамваи – като булевард „Рожен“, булевард „Стамболийски“. Предстои работа по „Скобелев“, проектиране по „Христо Ботев“, изграждането на булевард „Копенхаген“, и други.

„Идеята е да може паралелно с развитието на метрото да се развива и наземният транспорт и най-вече трамвайният“, коментира кметът на столицата Васил Терзиев.

Припомняме, че този месец се навършват 125 години от пускането на първия трамвай в София.

Related Articles

НСОРБ събира местната и централната власт за диалог по бъдещето на българските общини

На 18 юни 2026 г. Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) ще събере в София кметовете на българските общини и представители на...

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ