Пловдив: Ново общежитие към затвора открива правосъдният министър Павлова

Новото общежитие „Хеброс“, коeто се намира срещу Пловдивския затвор се открива официално днес от правосъдния министър Мария Павлова .

Според идейния проект е направена реконструкция на съществуващи сгради на територията на старото затворническо общежитие от открит тип. Целта е да се създадат съвременни условия за настаняване на осъдените лица при изтърпяване на наказанията лишаване от свобода. Капацитетът на новото общежитие е до 130 лица. Обектът е финансиран от Норвежкия финансов механизъм 2014-2021.

В Пловдив вече има изградено и ново преходно отделение за лишени от свобода, на които им предстои освобождаване от затвора.

Related Articles

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ