Пловдив: Ново общежитие към затвора открива правосъдният министър Павлова

Новото общежитие „Хеброс“, коeто се намира срещу Пловдивския затвор се открива официално днес от правосъдния министър Мария Павлова .

Според идейния проект е направена реконструкция на съществуващи сгради на територията на старото затворническо общежитие от открит тип. Целта е да се създадат съвременни условия за настаняване на осъдените лица при изтърпяване на наказанията лишаване от свобода. Капацитетът на новото общежитие е до 130 лица. Обектът е финансиран от Норвежкия финансов механизъм 2014-2021.

В Пловдив вече има изградено и ново преходно отделение за лишени от свобода, на които им предстои освобождаване от затвора.

Related Articles

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ