Отпуснаха 238 млн. лв. за железопътната инфраструктура

Правителството отпусна 238 милиона лева на Министерството на транспорта и съобщенията. С парите ще се индексират и компенсират фирмите, които работят по ремонта и полагането на нова железопътна инфраструктура.

„Тези индексации датират още от юни месец 2021 година, като цялата сума от 238 милиона лева ще послужи за това да бъдат решени проблеми, които не са решавани през последните три години. За съжаление, част от тези обекти са с много нисък, много бавен темп на развитие, точно защото средствата на фирмите изпълнители са свършили“, коментира вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов.

С отпускането на парите започва интензивна работа по жп отсечките Волуяк – Драгоман, Елин Пелин – Костенец, Пловдив – Бургас – втора фаза, участъка Костенец-Септември и тяговите подстанции във Варна, Русе и Разград.

Related Articles

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ