Отпуснаха 238 млн. лв. за железопътната инфраструктура

Правителството отпусна 238 милиона лева на Министерството на транспорта и съобщенията. С парите ще се индексират и компенсират фирмите, които работят по ремонта и полагането на нова железопътна инфраструктура.

„Тези индексации датират още от юни месец 2021 година, като цялата сума от 238 милиона лева ще послужи за това да бъдат решени проблеми, които не са решавани през последните три години. За съжаление, част от тези обекти са с много нисък, много бавен темп на развитие, точно защото средствата на фирмите изпълнители са свършили“, коментира вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов.

С отпускането на парите започва интензивна работа по жп отсечките Волуяк – Драгоман, Елин Пелин – Костенец, Пловдив – Бургас – втора фаза, участъка Костенец-Септември и тяговите подстанции във Варна, Русе и Разград.

Related Articles

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ