Отпуснаха 238 млн. лв. за железопътната инфраструктура

Правителството отпусна 238 милиона лева на Министерството на транспорта и съобщенията. С парите ще се индексират и компенсират фирмите, които работят по ремонта и полагането на нова железопътна инфраструктура.

„Тези индексации датират още от юни месец 2021 година, като цялата сума от 238 милиона лева ще послужи за това да бъдат решени проблеми, които не са решавани през последните три години. За съжаление, част от тези обекти са с много нисък, много бавен темп на развитие, точно защото средствата на фирмите изпълнители са свършили“, коментира вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов.

С отпускането на парите започва интензивна работа по жп отсечките Волуяк – Драгоман, Елин Пелин – Костенец, Пловдив – Бургас – втора фаза, участъка Костенец-Септември и тяговите подстанции във Варна, Русе и Разград.

Related Articles

Полети по 3 нови маршрута пуска бюджетна авиокомпания това лято

Wizz Air отбеляза старта на три нови директни маршрута от България. Стартираха директните полети от София до Корфу (Гърция) и от Бургас и Варна...

Укрепват свлачището по пътя към Бачиново

Започна укрепването на срутището по пътя за местността Бачиново, село Бистрица и местността Картала, съобщиха от пресцентъра на Община Благоевград. Дейностите на терен стартираха...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ