Община Ямбол търси инвеститори, продава общински имоти

Бившият Битов комбинат на ул. „Търговска“ 57 в Ямбол има възможност да се превърне във функционална корпоративна сграда. На третия вече етаж се изгражда нова дентална клиника, инсталира се асансьор за удобство на всички посетители и ползватели на сградата.

В момента Община Ямбол търси инвеститори и за първи, втори и четвърти етаж на сградата. С решение на Общинския съвет е обявен търг с тайно наддаване за продажба на трите обекта, който ще се проведе на 6 август. Сградата на Битовия комбинат е строена през 1970 година и все още запазва своята архитектурна стойност и потенциал за развитие.

Новите собственици ще имат възможност да създадат разнородни бизнес пространства – офиси, изложбени зали, зали за срещи и обслужващи услуги, които да допринесат за икономическото и социалното развитие на града. Очаква се новата функция на сградата да привлече инвеститори, кото да разкриятк нови работни места в града.

Related Articles

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ