Община Ямбол търси инвеститори, продава общински имоти

Бившият Битов комбинат на ул. „Търговска“ 57 в Ямбол има възможност да се превърне във функционална корпоративна сграда. На третия вече етаж се изгражда нова дентална клиника, инсталира се асансьор за удобство на всички посетители и ползватели на сградата.

В момента Община Ямбол търси инвеститори и за първи, втори и четвърти етаж на сградата. С решение на Общинския съвет е обявен търг с тайно наддаване за продажба на трите обекта, който ще се проведе на 6 август. Сградата на Битовия комбинат е строена през 1970 година и все още запазва своята архитектурна стойност и потенциал за развитие.

Новите собственици ще имат възможност да създадат разнородни бизнес пространства – офиси, изложбени зали, зали за срещи и обслужващи услуги, които да допринесат за икономическото и социалното развитие на града. Очаква се новата функция на сградата да привлече инвеститори, кото да разкриятк нови работни места в града.

Related Articles

Обновяват градската водопроводна мрежа в Плевен

Община Плевен започна работа по пореден ВиК проект, свързан с обновяването на градската водопроводна мрежа. След приключване на задължителните процедури е открита строителната площадка...

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ