На 28 март стартира кампанията „Новата гора на София“

Столичната община обявява на 28 март от 11:00 часа официалния старт на пролетното издание на „Новата гора на София“ в землището на гр. Банкя. Откриването ще бъде на 28 март от 11:00 часа. Теренът е в землището на гр. Банкя близо до Дивотинския манастир.

Проектът в Банкя предвижда дългосрочно залесяване на близо 189 декара с общо над 47 000 фиданки. През настоящия пролетен сезон, в партньорство с район „Банкя“ и с подкрепата на компанията оператор на летище „Васил Левски“, ще бъдат залесени първите 30 дка от терена. След направеното дарение доброволците ще имат за засаждане над 7 000 фиданки от вида черен бор (Pinus nigra), специално подбрани заради високата си устойчивост, предвид трудния терен.

Кампанията ще е изцяло с доброволци, като на място ще бъдат осигурени посадъчният материал и пособията за засаждане. Всеки може да се включи в акциите в няколко последователни уикенда от 28 март до 10 май (без 10-12 април, когато празнуваме Великден и 19 април – поради провеждането на избори за Народно събрание).

„Новата гора на София“ е дългогодишна инициатива на Столичната община и се провежда за десета поредна година. За това време са засадени над 190 000 фиданки в кв. Суходол, с. Негован и с. Бусманци, като всяка от новите гори вече оформя зелените пространства около града.

Related Articles

Министър Шишков: Без ремонти по магистралите в отпускарските месеци

През най-отпускарските месеци юли и август няма да има ремонти по магистралите и ще се пътува нормално, обяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Той...

АПИ с ремонти на третокласни пътища и участъци от АМ“Тракия“

Агенция „Пътна инфраструктура“ започва основен ремонт на близо 29 километра третокласни пътища в област Добрич. Паралелно с това се въвеждат временни промени в организацията...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ