На 28 март стартира кампанията „Новата гора на София“

Столичната община обявява на 28 март от 11:00 часа официалния старт на пролетното издание на „Новата гора на София“ в землището на гр. Банкя. Откриването ще бъде на 28 март от 11:00 часа. Теренът е в землището на гр. Банкя близо до Дивотинския манастир.

Проектът в Банкя предвижда дългосрочно залесяване на близо 189 декара с общо над 47 000 фиданки. През настоящия пролетен сезон, в партньорство с район „Банкя“ и с подкрепата на компанията оператор на летище „Васил Левски“, ще бъдат залесени първите 30 дка от терена. След направеното дарение доброволците ще имат за засаждане над 7 000 фиданки от вида черен бор (Pinus nigra), специално подбрани заради високата си устойчивост, предвид трудния терен.

Кампанията ще е изцяло с доброволци, като на място ще бъдат осигурени посадъчният материал и пособията за засаждане. Всеки може да се включи в акциите в няколко последователни уикенда от 28 март до 10 май (без 10-12 април, когато празнуваме Великден и 19 април – поради провеждането на избори за Народно събрание).

„Новата гора на София“ е дългогодишна инициатива на Столичната община и се провежда за десета поредна година. За това време са засадени над 190 000 фиданки в кв. Суходол, с. Негован и с. Бусманци, като всяка от новите гори вече оформя зелените пространства около града.

Related Articles

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

Нова обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня

Новоизградена обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня. Тя е изградена със средства от държавния бюджет чрез Министерството на регионалното развитие и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ