На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г.

Събитието е в рамките на конференцията „В очакване на бюджета: ще намерим ли решения за забавените процеси?“ и ще насочи вниманието към практическите трудности пред общините при подготовката и изпълнението на проекти за енергийна ефективност, сградно обновяване и възобновяеми източници.Програмата предвижда представяне на примери от България и Габрово при изпълнението на проекти за устойчива енергия.

Вторият ден ще бъде посветен на възможностите за участие на българските общини в международни инициативи за климата, финансирането на проекти на европейско равнище и интегрирания подход към градските политики за устойчиво развитие.

Related Articles

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

В Свищов: Изградиха нови центрове за социални услуги

Община Свищов приключи с изграждането на центровете, където ще се предоставят три нови социални услуги за хора с интелектуални и физически увреждания. Строежите са...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ