Кметът на Казанлък: Разширяваме града в периферията, за да спрем презастрояването в центъра

Води се диалог с инвеститори и проектанти

Нов подход към инвестиционните намерения в града обяви кметът на Казанлък Галина Стоянова пред радио ,,Вис Виталис”.Идеята е да се насочи бъдещото жилищно строителство извън централната градска част. По думите на Стоянова в последните години инвеститорите проявяват натиск да изграждат високи сгради с голям разгънат застроен обем върху малки парцели в сърцето на града. Това според нея води до проблеми с трафика, с инфраструктурата и е в разрез с обществения интерес.

„Инвеститорите имат своите финансови интереси, но ние сме длъжни да съблюдаваме обществения интерес. Законът за устройство на територията обаче не дава достатъчно инструменти на общините да ограничават прекомерното застрояване“, коментира кметът. Местната власт е избрала диалог с проектантите и инвеститорите и след проведени срещи е предложено разширяване на Общия устройствен план с нови зони за жилищно строителство в периферията на Казанлък. Насочването е към терени по пътя за Шипка, северно от кв. „Изток“, южно под фабриките „Ник Дим“ и между парк „Тюлбето“ и Художествената гимназия.

Related Articles

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

Полети по 3 нови маршрута пуска бюджетна авиокомпания това лято

Wizz Air отбеляза старта на три нови директни маршрута от България. Стартираха директните полети от София до Корфу (Гърция) и от Бургас и Варна...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ