Изграждат нов пробив на бул. „Тодор Каблешков“ и вътрешния ринг на София

„​​​​Започва изграждането на бул. „Тодор Каблешков“ от ул. „Луи Айер“ до бул. „Черни връх“, съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова. Това е изцяло нов пробив от булеварда и 1,4 км от III градски ринг, чието строителство е заложено в програмата на Столична община.

Новото трасе е продължение на вече съществуващия бул. „Тодор Каблешков“ и също ще бъде с две пътни платна с широчина 9 м (3 ленти по 3 м), еднопосочни велоалеи с ширина 2 м и тротоари средно по 5 м. В средата се обособява трасе за бъдещо трамвайно движение. Ще се изгради и ново улично LED осветление.

Проектът предвижда изграждане и реконструкция на канализация, водоснабдяване, електроразпределителна мрежа, телекомуникации, улично осветление, газoпровод. Ще бъде изграден нов мост над реката и преход към коригирания участък на р. Дреновичка.

Изграждането на III градски ринг е от изключителна важност за подобряване на транспортната комуникация между южните квартали на София, за извеждане на трафика от центъра и подобряване на качеството на въздуха в града.

Related Articles

Еврото е привлякло 7 пъти повече чужди инвестиции до април

Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни...

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ