Затварят тунел „Мало Бучино“ на АМ „Струма“

Тунел „Мало Бучино“ на АМ „Струма“ ще бъде затворен в посока Перник до 18 септември, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).

Трафикът ще преминава двупосочно в тръбата за София. Причина за ограничението е предстоящ ремонт на приемо-предавателна станция на мобилен оператор.

Променя се и организацията на движението в участък от магистралата на територията на областите Перник и Кюстендил. В отсечката от 37-и до 56-и км поетапно ще се затварят аварийната и изпреварващата лента между 7 ч. и 17 ч. в периода от 16 до 19 септември.

Там ще се извършва геодезическо заснемане за предстоящ ремонт на асфалтовата настилка в участъка на територията на двете области. При затварянето на изпреварващата лента движението ще минава само през активната.

Related Articles

На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г. Събитието е...

България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм

Зам.-министърът на туризма проф. Мариела Модева представи България като водеща СПА и здравна дестинация на форум в Анкара, посветен на инициативата „БГ ЛЯТО" и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ