БНБ пуска първата юбилейна монета в евро

Българската народна банка пусна в обращение сребърна колекционерска монета на тема „125 години електрически трамвай в България“, която е първата, откакто страната ни се присъедини към еврозоната.

Цената при пускане в обращение е 144 евро (281,64 лева).

Монетата ще се продава от БНБ на четири каси в централната сграда на банката в столицата и на четири каси в Касовия център в София, а до края на работния ден ще бъде предоставена и на търговски банки за продажба.

Всеки може да закупи само по една монета.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ