БНБ пуска първата юбилейна монета в евро

Българската народна банка пусна в обращение сребърна колекционерска монета на тема „125 години електрически трамвай в България“, която е първата, откакто страната ни се присъедини към еврозоната.

Цената при пускане в обращение е 144 евро (281,64 лева).

Монетата ще се продава от БНБ на четири каси в централната сграда на банката в столицата и на четири каси в Касовия център в София, а до края на работния ден ще бъде предоставена и на търговски банки за продажба.

Всеки може да закупи само по една монета.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

С 5 млн. евро разширяват канализационната мрежа в кв. „Горубляне“

Над 460 домакинства ще се възползват от модернизацията на инженерната инфраструктура Стартира изпълнението на инвестиционния проект „ВиК мрежи в кв. „Горубляне“ от „Софийска вода“, който...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ