Семинар за реките и новаторски подходи в градското развитие започва в София

Семинар „Реките и градът – системни решения, новаторски подходи и добри практики в градското развитие“ се организира на 12 ноември в София. Организатори са Съюзът на урбанистите в България в партньорство със „Софияплан“ и подкрепата на посолството на Нидерландия в България

Форумът има цели да постави във фокуса темата за управлението на реките и развитието на крайречните територии в контекста на устройственото планиране на Столична община. Участие в събитието ще вземе Надежда Бобчева – зам.-кмет на СО по направление „Зелена система, екология и земеползване“.

Специален гост е ланд. арх. Михил ван Дрийш – главен архитект на нидерландския Грьонинген и партньор в мултидисциплинарното студио Felixx, което е съавтор на каталога на Световната банка, посветен на природо-базираните решения за постигане на гъвкаво-устойчиво градско развитие (World Bank NBS Catalogue for Urban Resilience).

По време на семинара се предвижда дискусия относно измерението на проблемите, възможните подходи и мерки за устойчивото управлението на реките.

Присъстващите ще се запознаят с примери за природо-базирани решения в градска среда. Ще бъдат представени и значими инициативи на Столична община като Зеления ринг и Линеен парк „Манастирски ливади – изток“.

Related Articles

Ремонтът на Дунав мост се очаква да приключи до края на юни

Продължаващият втора година ремонт на българската част на Дунав мост трябва да приключи до края на месеца, това обяви областният управител на Русе проф....

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ