Завърши ремонтът на каскадата „Белмекен – Сестримо – Момина клисура“

Официално приключи ремонтът на ВЕЦ „Сестримо“. С това се отбелязва и финалът на рехабилитацията на цялата каскада „Белмекен–Сестримо–Момина клисура“.

ВЕЦ „Сестримо“ е част от най-голямата на Балканите каскада „Белмекен-Сестримо-Момина клисура“. Уникалният проект включва три язовира, два дневни изравнителя и четири водни електрически централи. Те са обвързани чрез сложна мрежа от напорни тунели, тръбопроводи, каптажи и канали.

Рехабилитацията на хидроагрегат -1 във ВЕЦ „Сестримо“ и хидроагрегат- 5 в ПАВЕЦ „Белмекен“ започна миналата година. Церемонията по приключването на рехабилитацията в ПАВЕЦ „Белмекен“ бе в началото на тази година, а сега се отбелязва успешното завършване на всички възстановителни етапи на каскадата.

Това ще гарантира добрата работа на всички централи в съоръжението 15 години напред, което е от ключово значение за електроенергийната ни система.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ