В над 2200 училища: Стартира изграждането на STEM кабинети

Надграждането на образователната инфраструктура в България е един от приоритетите по Плана за възстановяване и устойчивост.

В тази връзка стартира изграждането на специализирани STEM кабинети в училищата в цялата страна. Проектът се отнася за над 2200 училища и центрове за специална образователна подкрепа.

Първите 15 училища вече са получили своите договори за финансиране на изграждането им. Те са на обща стойност от над 2,8 млн. лева, а за цялата процедура са осигурени повече от 530 млн. лева по Плана за възстановяване и устойчивост.

Related Articles

Летище „Васил Левски“ – София с престижна награда

Летище "Васил Левски“ - София беше отличено с наградата HR Excellence Award 2026 на специална церемония по време на годишния конгрес на Европейския съвет...

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ