Министерският съвет отпуска още 1,5 млн. лв. за строежа на детската болница в Бургас

Правителството одобри допълнителен трансфер в размер на 1,5 млн. лв. по бюджета на община Бургас за изграждането на Многопрофилна болница за активно лечение на детски болести „Св. Анастасия“ в град Бургас. Необходимите средства ще се осигурят за сметка на предвидените разходи по централния бюджет за 2023 г.

Осъществяването на проекта за изграждане на лечебно заведение само за деца ще осигури високоспециализирано и комплексно лечение на тези пациенти в единно, оборудвано на съвременно равнище болнично заведение, е мотивът за допълнителните средства.

Related Articles

България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм

Зам.-министърът на туризма проф. Мариела Модева представи България като водеща СПА и здравна дестинация на форум в Анкара, посветен на инициативата „БГ ЛЯТО" и...

По-скъпи винетки от 1 август 2026 г.

Увеличение на цените на винетните такси с 30 % от 1 август 2026 г. предвижда проект на постановление за изменение на Тарифата за таксите,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ