Санират още 24 сгради в столицата

„Последните останали нефинансирани 24 многофамилни жилищни сгради в столицата ще получат възможност за финансиране със средства от Министерство на регионалното развитие и благоустройство. За тях имаше сключен договор за целево финансиране по Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради (НПЕЕМЖС), но финансовият ресурс беше недостатъчен“, съобщи зам.-кметът на направление „Европейски политики, международна дейност и туризъм“ Ирина Савина.

Финансирането на енергийното обновяване на тези сгради ще бъде предоставено като трансфер по бюджета на общината, като финансиране ще получат сградите, които нямат установени конструктивни проблеми към момента и не са получили средства по други програми.

Обектите се намират в районите „Искър“, „Възраждане“, „Младост“, „Красно село“, „Кремиковци“, „Изгрев“, „Надежда“, „Люлин“, „Подуяне“ и „Овча купел“.

Related Articles

Нова обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня

Новоизградена обществена минерална баня отвори врати в разложкото село Баня. Тя е изградена със средства от държавния бюджет чрез Министерството на регионалното развитие и...

Габрово се включва в международен проект за чисто отопление и охлаждане

Община Габрово ще бъде партньор в нов международен проект по програмата на Европейския съюз за околната среда и климата „Лайф“. Той е насочен към...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ