Модернизираха системата за външно изкуствено осветление на гр. Смолян

Над 3000 осветителни тела от висок клас са монтирани в Смолян. Дейностите са изпълнени по проект „Рехабилитация и модернизация на системата за външно изкуствено осветление на гр. Смолян“.

„Ефектът вече е налице. Първоначално смятахме да подменим само електрическите крушки, но се преборихме, подписахме анекс към договора и сме подменили целите осветителни тела. Сега те са красиви, компактни и прекрасно светещи, разясни вр.и.д. кмет на Смолян инж. Мариана Цекова, която е и ръководител на проекта.

Тя посочи, че улиците се класифицират и по проекта не са допустими тези, които са първи клас, затова не са подменени осветителните тела по централния булевард в града. Със средства на общината обаче се подменя осветлението на много места по републиканската пътна мрежа.

Тя допълни, че старите натриеви лампи са били по над 150 вата, а новите са по 20 или 40 вата и това изключително много намалява разходите на общината за ел. енергия.

Related Articles

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ