Бум на хванати фалшиви левове у нас

Близо пет пъти повече са хванатите фалшиви банкноти в страната, които са били в обращение, през второто тримесечие на тази година спрямо първото, сочат данните на БНБ към края на юни.

За трите месеца са задържани 1247 неистински банкноти, докато от януари до март те са едва 253 броя, информират от pariteni. Подобни количества неистински банкноти са установявани преди повече от десетилетие – през 2010 година, показва архивът на банката.

Най-много са задържаните фалшиви банкноти с номинал от 50 лева и те вече изместват 20-те лева като най-фалшифицирани у нас. 1155 са установените неистински 50 лева през второто тримесечие, 67 броя са тези от 20 лева, 17 броя са от 10 лева, като са хванати и 5 фалшиви петолевки и 3 столевки.

Related Articles

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ