Бум на хванати фалшиви левове у нас

Близо пет пъти повече са хванатите фалшиви банкноти в страната, които са били в обращение, през второто тримесечие на тази година спрямо първото, сочат данните на БНБ към края на юни.

За трите месеца са задържани 1247 неистински банкноти, докато от януари до март те са едва 253 броя, информират от pariteni. Подобни количества неистински банкноти са установявани преди повече от десетилетие – през 2010 година, показва архивът на банката.

Най-много са задържаните фалшиви банкноти с номинал от 50 лева и те вече изместват 20-те лева като най-фалшифицирани у нас. 1155 са установените неистински 50 лева през второто тримесечие, 67 броя са тези от 20 лева, 17 броя са от 10 лева, като са хванати и 5 фалшиви петолевки и 3 столевки.

Related Articles

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ