Градски активизъм, културно наследство и архитектура ще обсъждат на форум

Защо е важно винаги да се борим за качество на градската среда, включително през културното наследство? Как през архитектурата можем да разкажем обществото днес? Как опазваме наследство и идентичност в условия на динамични политически и икономически промени? Това са част от темите, които ще бъдат засегнати на Лектория на 22 май от 19.00 часа в Гьоте-институт България.

Архитектите Анета Василева, Емилия Кълева и Зекие Емин от Фондация “Ново архитектурно наследство” ще говорят за градски активизъм, културно наследство и архитектура и ще сравнят ситуацията в три държави – България, Германия и Турция. Всичко това – заедно с най-важната тема – как комуникираме и опазваме наследство днес.

Related Articles

На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г. Събитието е...

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ