За Баба Марта: Пясъчни Пижо и Пенда на плажа в Бургас

Пясъчни фигури на Пижо и Пенда се появиха за Баба Марта на централния площад в Бургас. Автори на скулптурата са холандците Пол Хогард и съпругата му Реми, които от няколко години живеят в града и не пропускат да отбележат нито една важна за българите традиция.

По повод годишнина от гибелта на Левски те сътворяват портрет на Апостола, за Богоявление край моста в Бургас издигат огромен кръст с красиви орнаменти. Сега вдъхновение им става традицията през март да се носят мартеници. И от фин пясък изработват фигурите на Пижо и Пенда.

С огромната мартеница на плажа те искат да пожелаят на всички здраве, любов, свобода, нов живот, дълголетие и издръжливост!

Related Articles

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

Фотоизложба разказва историята на изчезналата улица „Търговска“ в София

В подлеза до Президентството може да бъде видяна историята на изчезналата улица "Търговска" в столицата. Експонирани са интересни снимки от стара София, предоставени от...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ