Монтират осветление на пешеходните пътеки в Сливен

Община Сливен планира през тази година да бъдат осветени пешеходните пътеки на булевардите с едни от най-интензивните пътникопотоци в града – „Братя Миладинови“, „Стефан Стамболов“ и „Бургаско шосе“. Деностите са част от мерките за пътна безопасност, които местната управа предприе още през 2020 година. С приоритет и занапред ще бъдат най-натоварените зони. Целта в дългосрочен план е да се поставят прожектори на максимален брой пешеходни пътеки и по този начин да се гарантира безопасността на гражданите. В момента на територията на града общият брой на осветените пешеходни пътеки е 54. През изминалата 2022 г. пешеходните пътеки, на които е било монтирано осветление, са в района на „ВиК“-Сливен, на ДКЦ – 2, на пътя за Ямбол, по бул. „Стефан Караджа“, срещу входа на Парк „Асеновец“, по улица „Шести септември“, до сградата на Националния осигурителен институт, както и по бул. „Стефан Караджа“ – до помпената станция на река Асеновска.

По данни на ОД МВР – Сливен, към днешна дата на осветените пешеходни пътеки в града няма регистрирано тежко произшествие с пешеходци.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

В Община Русе е постъпило инвестиционно намерение за изграждане на модерен ритейл парк в кв. „Дружба“ 3. Проектът предвижда търговски комплекс с разнообразни обекти,...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ