На 24 и 25 юни: „Кметовете говорят“ в Габрово

За пета поредна година Габрово е домакин на дискусионния форум „Кметовете говорят“, който се провежда на 24 и 25 юни 2026 г.

Събитието е в рамките на конференцията „В очакване на бюджета: ще намерим ли решения за забавените процеси?“ и ще насочи вниманието към практическите трудности пред общините при подготовката и изпълнението на проекти за енергийна ефективност, сградно обновяване и възобновяеми източници.Програмата предвижда представяне на примери от България и Габрово при изпълнението на проекти за устойчива енергия.

Вторият ден ще бъде посветен на възможностите за участие на българските общини в международни инициативи за климата, финансирането на проекти на европейско равнище и интегрирания подход към градските политики за устойчиво развитие.

Related Articles

Монумент Бузлуджа става отново сцена за арт преживяване

От 14 до 16 август фестивалът OPEN BUZLUDZHA отново ще превърне монумент Бузлуджа в локация за музика, светлини ефекти и културни прояви. Сцената тази...

АПИ с ремонти на третокласни пътища и участъци от АМ“Тракия“

Агенция „Пътна инфраструктура“ започва основен ремонт на близо 29 километра третокласни пътища в област Добрич. Паралелно с това се въвеждат временни промени в организацията...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ