Пролетно почистване на София от 5 до 17 април

Пролетно почистване на София от 5 до 17 април организира Столична община, съобщиха от пресцентъра на администрацията.

В началото на следващия месец ще започне и миене с автоцистерна на улиците и булевардите във всички райони на града. Почистващите фирми ще започнат от най-натоварените булеварди и пътни артерии през нощта, за да не пречат на трафика, а през деня ще се обръща внимание на улиците и тротоарите в кварталите, площадите, подлезите и други обществени пространства, които позволяват достъп на миещите машини. В плана са включени и мантинелите и пътните знаци.

Подходите към християнските храмове ще се мият с приоритет в подготовка за великденските празници.

Всички желаещи да се включат в предпразничното пролетно почистване ще получат ръкавици и чували, както и подробни инструкции къде да оставят събраните отпадъци от оборките.

Целта на кампанията е да се разчистят междублоковите пространства, площадките, градинките и дворове от дребните отпадъци и порасналите треви, за да посрещнем великденските празници в по-чист град, посочиха от Столична община.

Related Articles

България получава близо 1 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

ЕК одобри четвъртото ни искане за плащане „Европейската комисия даде положителна оценка на четвъртото искане за плащане на България по Националния план за възстановяване и...

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила

Община Кюстендил се сдоби с два електромобила, тип пикап, за подобряване на социалните услуги. Проектът е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. Електромобилите...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ