За пореден път: Монтана иска от държавата бившите казарми

Монтана за пореден път иска от държавата терена на бившите казарми. Общинските съветници подкрепиха предложение за безвъзмездно придобиване на пет части от имота с обща площ 24 дка. Това е първата стъпка от процедурата, която трябва да бъде изпълнена. Регионалният министър трябва да внесе предложение в Министерския съвет, където ще бъде взето крайното решение.

Основанието за предложението е отпаднала необходимост и намерение върху този имот да бъде изградена модерна спортна база със закрит басейн. По предварителни изчисления това би струвало около 25 – 30 млн.лв.

Това е третият опит на Община Монтана да придобие обекта с отпаднала необходимост на Министерството на отбраната. От администрацията се надяват този път процедурата да бъде въведена докрай, за да се пристъпи към проектиране

Related Articles

Анализ на БСК: Индустриалните сектори са в криза с работната ръка

Индустриалните сектори са в криза с работна ръка, като заварчиците, кранистите и огнярите са сред най-дефицитните длъжности, сочат данни от анализ на Българската стопанска...

Арт: „Музика и рози“ посрещат на входа на Казанлък

Зелена арт инсталация "Музика и рози" посреща жители и гости на новото кръгово кръстовище на западния вход на Казанлък. Проектът е на Лора Гидимаркова...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ