София ще бъде домакин на Европейските дизайн награди и фестивал 2026

За първи път в България ще се проведат Европейските дизайн награди и фестивал – една от най-престижните международни платформи в сферата на комуникационния дизайн. София бе избрана за домакин на събитието през 2026 г., продължавайки традицията след Люксембург (2023 г.), Неапол (2024 г.) и Любляна (2025 г.) У нас от 11 до 14 юни ще се проведе 20-о издание на форума.

Кандидатури за участие в конкурсната програма приключи преди дни, а победителите ще получат своето отличие на живо в София. В рамките на фестивала ще има 2-дневен лекционен форум за комуникационен дизайн с участието на международни професионалисти, изложби със свободен достъп, студио визити, среща на международния съвет на дизайна ICoD – International Council of Design, практически уъркшопи и възможност за обмен на опит в различни области на комуникационния дизайн.

Програма ще бъде придружена от официалната церемония по награждаване на най-успешните дизайн проекти – European Design Awards, позната още като ED Awards.

снимка: студио „Комплект“

Related Articles

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

Обновяват градската водопроводна мрежа в Плевен

Община Плевен започна работа по пореден ВиК проект, свързан с обновяването на градската водопроводна мрежа. След приключване на задължителните процедури е открита строителната площадка...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ