Откриха първия фотоволтаичен парк в университет у нас

УНСС ще се спестява 630 тона въглеродни емисии годишно

630 тона въглеродни емисии ще спестява годишно от новоизградената на своя територия фотоволтаична система Университетът за национално и световно стопанство. Той е първото висше училище у нас с такава иновация, която работи в полза на зелените енергии и устойчивото развитие.

Ако всички български университети изградят такива системи, това ще е голям принос в намаляване на въглеродните емисии на България.

50% от електроенергията разходвана от УНСС на практика ще се произвежда от фотоволтаичните системи.

Related Articles

Масирани проверки на строителните обекти в София

Столичният инспекторат осъществява засилен контрол върху строителните обекти във всички райони на София. За последните две седмици са извършени 157 проверки на терен, при...

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ