Намерение: Създават екополиция за борба с паленето на боклуци и незаконните сметища в Пловдив

Да се създаде екополиция, която да предотвратява екологични проблеми, обсъждат в Пловдив. Зам.-кметът по „Екология” лансира идеята звеното да следи за недобросъвестни граждани и фирми, които изхвърлят отпадъци на нерегламентирани места и палят боклуци. За целта администрацията е предвидили близо 20 човека, които да станат екополицаи. Те ще бъдат разпределени по трима-четирима в районите на града. В момента Общинска полиция контролира терените Шекер махала и Столипиново, където системно се палят гуми и боклуци, но въпреки това нарушителите се местят на друго място и пак ги горят.

Мярка за подобряване на въздуха в Пловдив е искане от МОСВ до 7 април да има проектна готовност за въвеждане на забраната за стари коли в обособени зони на града.

След дълги дебати Общинският съвет в Пловдив е приел Програмата за подобряването на качеството на атмосферния въздух. Проектът бе изготвен от софийската фирма „Еко Логистик А“ ЕООД, която спечели обществена поръчка за 84 хил. лева. Еколозите имаха задача да проучат как са се движили показателите през последните седем години, да идентифицират основните замърсители и да предложат как да се освободи градът от тях.

Related Articles

100 годишната сграда на театъра в Хасково грее след основен ремонт

Емблематичната 100 годишна сграда на театъра в Хасково грейна в пълния си блясък след основен ремонт. Проектът „Енергийно обновяване на сградата на ДКТ „Иван...

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ