Квартал в Поморие с 24-часово видеонаблюдение за разделно събиране на отпадъци

Община Поморие въведе 24-часово видеонаблюдение на всички 13 основни точки за разделно събиране на отпадъци в кв. „Свобода“. Новата система е част от проекта „Холистичен подход за управление на отпадъците в прехода към кръгова икономика“, съфинансиран от програма LIFE на Европейския съюз.

Камерите имат за цел да осигурят по-голям обществен контрол, да намалят случаите на нерегламентирано изхвърляне на битови и строителни отпадъци, както и да улеснят установяването на нарушения и предприемането на административни мерки.

Монтажът на устройствата е част от по-широка инициатива за устойчиво управление на отпадъците и отговорно поведение към околната среда.

От Община Поморие напомнят, че е забранено изхвърлянето на боклук извън определените за целта места. Глобите за нерегламентирано изхвърляне на отпадъци са в размер от 50 лв. до 1000 лв. за физически лица, а за юридически лица санкциите достигат до 4000 лева.

От поставянето на камерите до момента, за по-малко от седмица, са съставени шест акта за установяване на административно нарушение и са наложени съответните глоби на извършителите.

Related Articles

По-скъпи винетки от 1 август 2026 г.

Увеличение на цените на винетните такси с 30 % от 1 август 2026 г. предвижда проект на постановление за изменение на Тарифата за таксите,...

България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм

Зам.-министърът на туризма проф. Мариела Модева представи България като водеща СПА и здравна дестинация на форум в Анкара, посветен на инициативата „БГ ЛЯТО" и...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ