Изграждат парк с открит аудиториум в Медицинския университет в Плевен

Красив парк с открит аудиториум ще бъде изграден в Медицинския университет – Плевен. Дейностите са по проект за благоустрояване на част от двора на висшето учебно заведение. Пространството около Ректората ще бъде изпълнено с изцяло ново озеленяване, като се запазят наличните дървета. Ще бъдат построени аудиториум с 300 седящи места, каскада, алеи с помпено помещение и поливна система.

Предвижда се построяването на нова ограда. Проектът е дело на най-голямото архитектурно бюро в страната на плевенчанина арх. Иво Петров. Избраната фирма строител е „АВ билд” ЕООД – София.

Поздравявам ръководството за прекрасната идея и началото на нейната реализация, която е инвестиция не само за плевенската Алма Матер, но и за целия град. Това начинание ще остане за поколения наред и ще бъде още един положителен щрих към все по-нарастващия престиж на Медицинския университет – Плевен, каза в обръщението си Георг Спартански.

По думите на настоящия ректор проф. д-р Добромир Димитров, работещите и учещите в плевенският Медицински университет заслужават тази нова модерна визия, която ще е както добро място за провеждането на събития на учебното заведение, така и за приятен отдих.

Related Articles

Министър Шишков: Всички нови магистрали ще се дават на концесия

Всички нови магистрали у нас ще се дават на концесия. "Турция има най-голям интерес да строи. Държавите около нас започнаха да искат да изграждат...

За 1,600 хиляди евро: Обновиха пожарната в Пловдив

Официално откриват днес обновените сгради на пловдивската пожарна на улица „Преслав“ и на „Кукленско шосе“. Общата стойност на ремонтните дейности е близо 1 милион...

ДНСК с нов началник

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ