За пореден път: Сменяме зимното с лятно часово време

Този уикенд местим стрелките с един час напред

В нощта на събота 29 срещу неделя 30 март 2025 г. сменяме зимното с лятно часово време. Ще коригираме часовниците с един час напред. Това значи, че ще изгубим един час сън, ако искаме да спазим обичайния си дневен ритъм. Добрата новина е, че смартфоните и компютрите ще се погрижат за актуализацията автоматично.

След като през октомври преминахме към зимно часово време, в последния уикенд на март сменяме часа. Идеята е да се удължи ползването на светлата част на деня. Сред предимствата са повече светлина вечер, намаляване на разходите за електроенергия и възможност за увеличаване на времето за активности на открито.

Като отрицателни ефекти медици и психолози изтъкват разстройство на биологичния часовник, повишена умора и стрес в първите дни след промяната, както и възможни рискове за здравето, като сърдечно-съдови проблеми.

Related Articles

Министър Шишков: Без ремонти по магистралите в отпускарските месеци

През най-отпускарските месеци юли и август няма да има ремонти по магистралите и ще се пътува нормално, обяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Той...

Укрепват моста на река Струма при с. Мурсалево

Одобрен е проектът за укрепване на моста на река Струма при с. Мурсалево. Има и осигурено финансиране в размер на около 300 хил.евро, така...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ