Започва пленер „Архитектурното наследство на Пловдив”

Ученици ще рисуват най-ценните сгради в стил Ар деко в града

От 2 до 4 юли предстои второто издание на форум „Архитектурното наследство на Пловдив”. Пленерът дава възможност на ученици от пловдивски училища да рисуват емблематични за града сгради, архитектурни образци. Участниците ще поднасят също и информация на минувачите за историята на най-ценните сгради в стил Ар деко. Локациите на пленера са на Главната (в зоната около стълбите на „Каменица”), на пл. Римски стадион и в Капана, съобщават организаторите от Фондация за изкуство и култура КРЕА.

В инициативата ще участват възпитаници на Националната художествена гимназия „Цанко Лавренов” и на Националната гимназия за сценични и екранни изкуства. Партньори по проекта са още Хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий”, Камара на архитектите в България – РК Пловдив, и Народна библиотека „Иван Вазов”, където през есента предстои изложба с творбите от пленера. Събитието се организира от Фондация „КРЕА” с подкрепата на Община Пловдив и дарители.

Снимка: Фондация за изкуство и култура КРЕА

Related Articles

След южните квартали: Къде ще се строи в София през следващото десетилетие

Южна София беше големият победител на жилищния бум през последните две десетилетия. Квартали като „Кръстова вада“, „Манастирски ливади“, „Малинова долина“, „Витоша“ и районите около...

Арт: „Музика и рози“ посрещат на входа на Казанлък

Зелена арт инсталация "Музика и рози" посреща жители и гости на новото кръгово кръстовище на западния вход на Казанлък. Проектът е на Лора Гидимаркова...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ