Хасково: С пари от концесия на геотермална вода правят нова инфраструктура в Минерални бани

Община Минерални бани инвестира печалбата от концесия на геотермалната вода в нова инфраструктура. Около 200 000 лв. годишно са приходите, които плаща концесионерът за преотстъпеното право на ползване на водния ресурс. С него той отоплява близо 60 дка оранжерии.

С приходите от водата общината пък прави инвестиции в нова инфраструктура. Освен водопроводи монтира и резервари за съхраняването на геотермална вода.

Между 56-67 градуса по Целзий е температурата, с която извира геотермалната вода от изворите в Минерални бани. Дебитът на изворите е от 50 литра в секунда. С решение на Общинския съвет до сега е преотстъпено правото на ползване на 17 литра в секунда на различни потребители, уточняват от кметството. Концесията за минералната вода е преотстъпена от Министерството на околната среда и водите на общината за срок от 25 години.

Related Articles

Пазар: В 15 области текат масови съкращения

Над 3000 души в страната остават без работа към средата на годината 31 уведомления за масови съкращения са подадени от началото на годината в бюрата...

„Говорещи“ кошчета и високотехнологичен фонтан в обновения парк в Стара Загора

Едно от най-разпознаваемите и обичани пространства в центъра на Стара Загора вече посреща посетители с нова визия. Дейностите по ремонта на парк „Пети октомври“...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ