Ученици изработиха ергономичен чин за правилна стойка

Ученици от Националната професионална гимназия по горско стопанство и дървообработване в Тетевен изработиха ергономичен чин, който предотвратява гръбначни изкривявания. С изобретението си младежите спечелиха първо място на националното състезание „Мебели, стилни мебели и дърворезба“ на МОН в категория „Мебели“

Второто място в същата категория бе за отбора на ПГ „Цар Иван Асен II“ в Хасково, чийто ученици представиха колекцията си от съвременни мебели за отдих. На трето място са възпитаниците на ПГ „Академик Ангел Балевски“ в Троян за изработени мебели в индустриален стил.

Отборите се състезаваха в общо три категории – „Мебели“, „Стилни мебели“ и „Дърворезба“. В категория „Стилни мебели“ победител е Професионалната гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“ в Пловдив. Те представиха секционен шкаф, изработен от дъбова дървесина със стъклена врата с витраж и дърворезба.

сн. kmeta.bg

Related Articles

Задължително: Сменяме старите водомери и топломери с умни. Ще отчитат дистанционно

Нова мярка за отчитане на консумираната топла вода и топлоенергия на абонатите на ТЕЦ влза в сила от края на годината. Тези, които пропуснат...

Жителите на Северна България определят кои обекти да получат европейско финансиране

Жителите на Северна България ще могат да посочат най-важните приоритети за развитие на населените места чрез специално допитване. То се провежда от Управляващия орган...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ