С дарителска кампания възстановяват църквата в село Ловец

Кметът на Стара Загора дава пример в благородната кауза

Дарителската инициатива за възстановяването на църквата в старозагорското село Ловец ще стартира следващия месец чрез откриване на специална сметка. Храмът, носеща името „Св. Рождество Богородично“, е изградена през 1912 година.

Само за ремонта на покрива за 2024 година са били необходими около 30 хиляди лева, а към момента нужните средства са значително повече. Спешна е и реставрация на иконите, върху всяка от които са изписани имената на дарителите. Любопитно е, че преди време в църквата се засели бяла сова и отгледа поколението си там, разказват местни хора.

Кметът на Община Стара Загора Живко Тодоров обяви, че ще дарява половината от месечното си възнаграждение за каузата. Това стана след гласуваните през април промени в основните месечни възнаграждения на кмета, председателя на Общинския съвет и общинските съветници. Тогава заплатата на кмета беше определена в размер на 3500 евро.

„Не бях съгласен с това решение, защото бях наясно каква ще бъде обществената реакция“, коментира Живко Тодоров и допълва, че възстановяването на църквата в Ловец за него е лична кауза.

Източник: Община Стара Загора

Related Articles

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

Министър Шишков: Най-късно до средата на идната седмица ще бъде укрепено свлачището на АМ „Струма“

Ремонтните дейности по укрепване на свлачището в участъка между Симитли и Благоевград в близост до тунел „Железница“ ще бъдат завършени до края на тази...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ