Реновираха храм „Рождество Богородично“ в с. Дяково

Реновираният храм „Рождество Богородично“ в дупнишкото село Дяково вече отвори врати за вярващите миряни.

Построената през 1929 година черква беше в плачевно състояние, а куполът и кръстът – пред падане. След организирана дарителска кампания, Инициативен комитет от селото събра близо 18 000 лева, с които беше сменена изгнилата дограма. Направен бе и цялостен ремонт и укрепване на сградата.

За целта бяха осигурени и допълнителни средства по фонд „Бедствия и аварии“ в размер на 400 000 лева. Сега започва и дарителска кампания за събиране на пари за иконописването на черквата.

Related Articles

Габрово модернизира градския транспорт с електронно таксуване

В обществения транспорт на Габрово много скоро ще се въведе нова система за електронно таксуване, която ще направи пътуването по-бързо и по-удобно за пътниците,...

Министър Шишков: Без ремонти по магистралите в отпускарските месеци

През най-отпускарските месеци юли и август няма да има ремонти по магистралите и ще се пътува нормално, обяви регионалният министър арх. Иван Шишков. Той...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ