Премахват незаконните каравани по морето

Проверките констатират и заграждане на земя

Започват засилени проверки за незаконно разположени кемпери и каравани. Проверките ще са по плажните ивици по Южното Черноморие. На 12 април изтича срокът за доброволното им премахване, тъй като са разположени в забранени зони или в общински и държавни терени.

Това обяви областният управител на Бургас Пламен Янев по БНТ. Според него незаконно разположените каравани са се превърнали в диво къмпингуване и се образуват гета. “Трябва да се премине към нещо, което да бъде “облечено” в законова рамка“, категоричен е той.

Констатира се, че лятното позициониране на каравани и кемпери за определен период се превръща в целогодишна дейност с цел запазване на места и завземане на територии.

Related Articles

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

Нов приключенски парк за деца отвори врати в Кюстендил

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов и кметът на община Крива Паланка Сашко Митовски официално откриха новоизградения Общински приключенски парк за деца –...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ