През есента: Пускат участък от столичния булевард „Филип Кутев“

Новият участък от столичния булевард „Филип Кутев“ ще бъде готов през есента, съобщиха от пресцентъра на Столичния общински съвет.

Новата част ще бъде с дължина от 1,2 км, с общо 6 ленти за движение, широки тротоари и велоалеи в двете посоки, стана ясно след проверка на председателя на общинския съвет Георги Георгиев и зам.-кмета по строителство инж. Ангел Джоргов.

„След откриването на новата част от булевард „Филип Кутев“ ще можем да стигнем от бул. „Симеоновско шосе“ до бул. „Черни връх“ за 3 минути с кола или колело. Тъй като новото трасе минава покрай Зоопарка, се изграждат звукоизолиращи бетонни стени, които да не позволяват шумът от трафика да пречи на животните“, коментира Георги Георгиев.

Related Articles

До 8 юни се подават оферти за инженеринга на проекта „Отваряне на града към морето“

На 8 юни 2026 г. изтича срокът за подаване на оферти по обществената поръчка за инженеринг на проекта „Отваряне на града към морето“ –...

Techno Expo 2026 отбелязва 5 години иновации и индустриални технологии

От 10 до 13 юни 2026 г. в Корпоративно-сервизния център ЕВРОМАРКЕТ в Казичене, познат като Euromarket City, ще се проведе юбилейното пето издание на...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ