Подменят 150 трамвая в София с нови

150 трамвая ще бъдат подменени с нови, информират от Столична община. Администрацията вече работи по три общесвени поръчки. Идеята е по релсовия път да не се движат мотриси, които са произведени преди 2013 година.

Вече са реновирани и някои трасета по които ще се движат тези нови трамваи – като булевард „Рожен“, булевард „Стамболийски“. Предстои работа по „Скобелев“, проектиране по „Христо Ботев“, изграждането на булевард „Копенхаген“, и други.

„Идеята е да може паралелно с развитието на метрото да се развива и наземният транспорт и най-вече трамвайният“, коментира кметът на столицата Васил Терзиев.

Припомняме, че този месец се навършват 125 години от пускането на първия трамвай в София.

Related Articles

Пловдив: Приключиха ремонтите в университетската зона в центъра

Приключиха строително-ремонтните дейности в университетската зона в централната част на Пловдив, информират от общинската администрация. Реализирането на проекта е част от цялостното обновяване на...

В Тополовград: Откриха ново място за отдих и срещи

Тополовград вече има ново любимо място за отдих и срещи. Това е новият градски парк, който бе открит преди дни. Той съчетава красиво оформена...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ