Подменят 150 трамвая в София с нови

150 трамвая ще бъдат подменени с нови, информират от Столична община. Администрацията вече работи по три общесвени поръчки. Идеята е по релсовия път да не се движат мотриси, които са произведени преди 2013 година.

Вече са реновирани и някои трасета по които ще се движат тези нови трамваи – като булевард „Рожен“, булевард „Стамболийски“. Предстои работа по „Скобелев“, проектиране по „Христо Ботев“, изграждането на булевард „Копенхаген“, и други.

„Идеята е да може паралелно с развитието на метрото да се развива и наземният транспорт и най-вече трамвайният“, коментира кметът на столицата Васил Терзиев.

Припомняме, че този месец се навършват 125 години от пускането на първия трамвай в София.

Related Articles

Нови обучения в сектор „Строителство“ до края на юни

Европейски Цифров Иновационен Хъб в сектор строителство (ЕЦИХ) обяви обученията, които провежда за специалисти до края на месец юни 2026г. Присъствено обучение на тема “Възможности...

ДНСК с нов началник

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строителен контрол. Арх. Панайотова е завършила Университета...

ПОСЛЕДНИ

НАЙ-ЧЕТЕНИ